Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Objectiu


Estudiar les RDA i les seves aplicacions i si s'escau fer propostes de treball o marcar tendències alhora de crear noves pautes.

Funcions del grup


  • Definir nivells de completesa
  • Redactar guies / manuals del CCUC (d’acord amb les concrecions de la BC)
  • Definir quins canvis globals es poden aplicar en els registres del CCUC
  • Creació de plantilles
  • Formació de les pautes del CCUC
  • Supervisió de registres creats

Membres dels Grups



MATERIAL VISUAL


BCImma Ferraniferran@bnc.cat
BCRamon Sunyerrsunyer@bnc.cat
UBGeorgina Basomba

gbasomba@ub.edu

UABOskar Hernándezoskar.hernandez@uab.cat
UPFMontserrat Miralles montserrat.miralles@upf.edu
CSUCJoana Roigjoana.roig@csuc.cat

 

MAPES

 

UBGeorgina Basombagbasomba@ub.edu 
UABMarta Gilmarta.gil@uab.cat 
UdGMontserrat Serarolsmontserrat.serarols@udg.edu 
BCConcepció Iserncisern@bnc.cat 
ICGCNoelia Ramosnoelia.ramos@icgc.cat 
URVAlfred Artigaalfred.artiga@urv.catafegit jul. 2017 - petició pròpia

 

RECURSOS CONTINUS

 

UBGeorgina Basombagbasomba@ub.edu
UPFGemma Nàndezgemma.nandez@upf.edu
BCPepa Bagariapbagaria@bnc.cat
BCMaria del Tura Molastmolas@bnc.cat

 

 

a



MÚSICA

 

UABRaúl Coréraul.core@uab.cat
BCPol Cruells (Música impresa)pcruells@bnc.cat
BCAlba Sala (Sonors)asala@bnc.cat
ESMUCRoser Marfanyroser.marfany@esmuc.cat

 

PATRIMONI

 

UBNeus Vergernverger@ub.edu
UPFImma Muxellaimmaculada.muxella@upf.edu
BCNúria Fullànfulla@bnc.cat
BCAnna Nicolauanicolau@bnc.cat

 

RECURSOS ELECTRÒNICS

 

UBGeorgina Basombagbasomba@ub.edu
UABTeresa Santosteresa.santos@uab.cat
UOCPepi Capdevilajcbsab@uoc.edu
BCJaume Claràjclara@bnc.cat

______________________________

Octubre 2017

 

 

  • No labels